Pobyt ve tmě - Tmaják

Terapie tmou je forma léčebného procesu, kdy jste uzavřeni v temné místnosti sami se sebou.

Je to vlastně dovolená pro náš mozek, který je každodenně zahlcován informacemi, zvuky a jinými vjemy.

První tři dny se většinou zbavujete tohoto "informačního smogu" a přivykáte si na to, že se kolem vás nic, ale vůbec nic neděje. Tím, že se vaše hlava nemá čemu věnovat (kromě jídla, cvičení a hygieny, což jsou vlastně jediná rozptýlení), máte čas na důležitější věci.

Meditování, dechová cvičení, spiritualita, rozvíjení obchodních plánů, uzdravování, pochopení, odpuštění a uvědomění si, co je pro vás opravdu důležité nebo třeba vytvoření pravidelného ranního rituálu.

Můžete se věnovat jakékoliv oblasti vašeho života, která potřebuje vaši plnou pozornost a na kterou v běžném životě „nemáte čas“.

Častým návštěvníkem jsou emoce, které tak rádi (obzvláště ty negativní) vytěsňujeme, a přitom jsou skvělým zdrojem informací o nás samých.

Hermann Hesse: „Opravdu není moudrý ten, kdo nepozná tmu.“

Pobyt ve tmě - Terapie tmou

Tmaják

„Tmaják“ je důležitou součástí našeho místa pro odpočinek, které jsme nazvali Sluneční přístav. Je to místo, kde se můžete zkusit potopit sami do sebe a najít věci, které jste o sobě ještě nevěděli, strávit čas ve tmě meditací nebo půstem, nebo si jen tak vyčistit hlavu od civilizačních nánosů a utřídit si myšlenky.


Kde:   Doubravčice

Bližší instrukce a podmínky pobytu na www.Tmajak.cz

V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte.